Vořech, kytara a Vyšehrad
Vořech s kytarou na Vyšehradě. Foto: Karolína Bendová.

Projekt Domovik jsem vytvořil jako své alterego, jako uměleckou platformu, na které zveřejňuji své další hudební pohanské projekty.

Narodil jsem se na počátku 80. let pod pražskou pevností Vyšehrad. Život v Nuslích, nedaleko pověstmi proslulého Vyšehradu, postupně ovlivňoval mou autorskou tvorbu, do níž vstoupila pohanská i mytologická témata. To mne v roce 2009 přivedlo k založení hudební skupiny Druga, s níž jsem po jednu dekádu veřejně vystupoval po boku významných zahraničních pohanských interpretů: Damh The Bard (UK), Faun (DE), a s českými pohanskými a fantasy kapelami (Deloraine, Poetické hudební společenstvo, Raava, Svarga a další), nebo na žánrových festivalech PevnostCon, Blavicon, Eroticon, číšovický Beltaine a další. Se skupinou jsem vydal 3 demosnímky poskládaných převážně z mých autorských písní a natočil několik hudebních videoklipů.

V průběhu let jsem sbíral zkušenosti např. jako amatérský novinář folkového portálu Folktime.cz; moderátor hudebních festivalů a muzikant. Celý život pracuji v nakladatelství a žiji nedaleko Vyšehradu.

Lukáš „Vořech“ Pokorný a Domovik (listopad 2023)