V létě 2023 společně s textařkou Kamilou Rybářovou a řadou mých přátel vznikla písnička Rytíř pohárů. Stala se tak první vydanou písní projektu Domovik.

S rozchody se každý vyrovnává jinak. Mnohdy si jako pohané hledáme naději mimo náš svět. Píseň Rytíř pohárů je o tomto složitém období, při němž si hlavní hrdinka příběhu pomáhá výklady tarotových karet. Nakonec to s ní dopadne dobře a svého Rytíře pohárů nalezne. Tato karta v mýtickém tarotu představuje právě nový začátek milostného vztahu.

Z pásma deseti písní připravených pro projekt Domovik je Rytíř pohárů vůbec tou poslední napsanou a obávám se, že představuje tu nejobyčejnější situaci, s kterou se v životě potkáme. Přál jsem si, aby to byla píseň o naději.

Při jejím psaní se mi podařilo oslovit textařku Kamilu Rybářovou, s kterou jsme zjistili, že nás oba výklady z tarotových karet dost baví. Během našich vyšehradských setkávání tak nevznikal jen text písničky, ale míchalo se a vykládalo. Během natáčení jsem se potkal z violistkou Adélou Malec z mé oblíbené kapely Džezvica, nebo s bývalou spoluhráčkou z kapely Druga Luckou Luned Kloboučkovou. A samotný videoklip k písničce se stal fan zábavou i pro řadu z vás. Děkuji tak Marušce, Báře s Míšou, Kačce, ale i Kamile za zaslaná videa „s mícháním a vykládáním karet“. Díky vám všem vzniklo tohle milé společné dílo.

hudba: Lukáš pokorný; text: Lukáš Pokorný a Kamila Rybářová

Na barevných kartičkách obracíš svět
Plamenem chvějí se stíny na stěnách
A v očích slzy v uších úlomky vět
Co budí ze snů vrací se v ozvěnách

Na barevných kartičkách obracíš svět
Plamenem chvějí se stíny na stěnách
Za sebou moment co nelze vzít zpět
Stál u tvých dveří ležel s tebou v peřinách

Ref.: Podej mi svoje ruce
Já ti do nich vložím klíč
Jsem tvá intuice
Jsem záchvěv touhy marný chtíč

Líbám tě na rty
Vkládám pod jazyk slova
V meziřádcích črty
A v kartách tvůj tajný sen

Za svitu svíčky necháš příběhy znít
A ruce chvějí se když vykládáš dál
Strachem i nadějí se plní tvůj byt
Přeješ si rytíře aby za dveřmi stál

Na barevných kartičkách uvidíš svět
kde bílou křídou kreslíš si po stěnách
V obrysech stínů nad kartou tajíš dech
Z ní sám Rytíř pohárů se smál